נטורופתיה

הנטורופתיה אינה תורה חדשה, היא מצויה בשימוש משחר ימיה של האנושות, אך לא ‏במונחים הידועים כיום. ‏

כאשר האדם הקדמון חש ברע הוא פסח על ארוחתו והעדיף לצום כדי לאפשר לקיבתו לנוח.
‏הוא למעשה התנהג עפ"י העקרון הנטורופתי. הקשבה למה שהגוף מבקש מאיתנו ובמקרה ‏זה הוא מנוחה כדי לאפשר לגוף להתנקות.‏ הרפואה הנטורופתית צמחה מתוך גישות ריפוי משלימות שנוסדו במאות ה-18 ‏וה- 19, אך שורשיה הפילוסופים היו נטועים באסכולה הרפואית של היפוקרטס ‏שביסס את תורתו על הטבע והוא אשר ראה במחלה תולדה של סיבה הקיימת ‏בתופעות טבעיות.
המונח נטורופתיה נכנס לשימוש בשנת 1902 ע"י בנדיקט לאסט ‏שהתייחס לנטורופתיה ככינוי לאוסף גישות של ריפוי טבעי. ‏

משמעות המילה נטורופתיה היא: יצירת התנאים המאפשרים לגוף לרפא את עצמו ‏בכוחותיו. הנטורופתיה מבוססת על הכרה שהגוף מסוגל להילחם במחלה לצורך ‏החלמה ע"י מנגנונים של שיקום וויסות הגוף הומאוסטאזיס.‏
אחד מעקרונות הנטורופתיה קובע כי מחלה היא לא בהכרח דבר רע. היא פורצת ‏בשל צורך של הגוף לשקם ולאזן את עצמו.  מחלה מגיעה אלינו ללא הזמנה כדי ‏שאולי נפיק ממנה משהו חיובי. אם אנו קשובים לגוף והמחלה עוצרת או קוטעת לנו ‏את קצב החיים אולי זה סימן לכך שהגוף מבקש לעצור , לנוח כדי שתעצרו לרגע ‏ותנסו להקשיב למה שהגוף או הנפש מבקשים. בקצב החיים המטורף אנו לא ‏קשובים לצרכים שלנו באמת.
לעתים רק מחלה עוצרת את קצב החיים וקוצבת לנו ‏את פסק הזמן כדי לבדוק מה קורה בחיינו. מחלות או חוסר איזון מתקיימים ‏כאשר קיים חוסר איזון נפשי או גופני. על כן בכל מחלה ההתייחסות היא הוליסטית ‏גוף /נפש. לדוגמא כשאדם סובל מכאב ראש הוא יכול לנבוע מבעיות עיכול, אלרגיה ‏למזונות אך גם בשל סטרס, תסכול וכעסים. אם לא נדע מהו שורש הבעיה לא נוכל ‏לטפל באדם באופן אינדיוידואלי.‏ 
‏הנטורופתיה לוקחת בחשבון את כל הנתונים כמו: גיל, משקל, מצב משפחתי, ‏תולדות עבר,
מה נעשה בשעות הפנאי, מצב נפשי, צורת האכילה, זמני אכילה, סוג ‏המזון, העדפות לטעמים או מאכלים מסוימים, סוג וכמות השתייה, פעילות גופנית, ‏סיפוק/אי סיפוק ממקום העבודה ומהחיים האישיים ועוד. בנוסף מקבלים ‏אינדיקציות אבחוניות הנעשות במסגרת הפגישה.
רק לאחר קבלת כל הנתונים ‏בוחרים בטיפול אינדיוידואלי המתאים למטופל.

 
רפואה מונעת והרזיה בטוחה
מרגישים שהעלתם במשקל? אתם מוזמנים להתחיל בשינוי הרגלי אכילה.
[לידיעה המלאה]
אימון אישי במכון כושר כפר שמריהו - gft עמית ישראלי
אימון אישי ! במקום 200 ש"ח 170 ש"ח .

בקרוב הרצאה בנושא רפואה מונעת - ...
[לידיעה המלאה]
מאכלים טבעונים בהזמנה אישית
חדש! ניתן להזמין מאכלים טבעונים לפי הזמנה אישית עד בית הלקוח.
לדוגמא: ...
[לידיעה המלאה]
אחרי החגים זה עכשיו . . .
זהו נגמרו החגים, ואיתם נגמרו התירוצים :-)
אל תדחו את הבריאות אתם מוזמנים ...
[לידיעה המלאה]
 
 
 
שותפים עיסקיים: