top of page

 

דיאטה מהירה דגשים והמלצות

דיאטה מהירה כולנו רוצות ורוצים להרגיש טוב עם הגוף שלנו כל הזמן. במקביל, כולנו רוצים לאכול ולשתות מה שמתחשק לנו. המתח הזה, בין הרצוי למצוי, גורם ללא מעט ישראלים וישראליות תחושות של חוסר אהבה ואפילו דחייה כלפי הגוף שלהם, וגם להוציא לא מעט כסף על פתרונות שאמורים לפתור את בעיית חוסר שביעות הרצון מהגזרה, אבל לא תמיד מקיימים את מה שהם מבטיחים בפרסומת. 

אז איך בונים דיאטה שכן עובדת ושאתם כן תוכלו לעמוד בה? האם יש דבר כזה דיאטה מהירה? מה מכיל תפריט דיאטה מהירה?, מה ההבדל בין דיאטה לנשים ובין דיאטה לגברים? יש בכלל הבדל כזה? ואיך מיטל כדורי יכולה לעזור לכם? התשובות לשאלות הללו, יחד תשובות רבות נוספות – בטקסט הזה ממש.

האם יש דבר כזה דיאטה מהירה

אם תחפשו בגוגל 'דיאטה מהירה' (שזו כנראה גם הדרך שדרכה הגעתם לקרוא את הטקסט הזה) תמצאו כתבות מלא מעט אתרי חדשות פופולריים או ויקיפדיה ודיאטה שמסבירים שחוקרים פיצחו את השיטה, וגורו התזונה חשפה את הסוד בפייסבוק או שעכשיו כולם יודעים איך הכוכבת הלוהטת האחרונה מהוליווד שומרת על הגזרה – הדיאטה המהירה שתביא אתכם לממדים שאתם רוצים.

אם כל זה היה נכון, למה עדיין יש דיאטנים? ובכן, צריך לומר שהכתבות האלה הן לא לגמרי לא נכונות. רוב הכתבות הללו מבוססות על חלקי מאמרים וערבוב של מיתוסים ומדע פופולרי. דיאטה מהירה היא אכן דבר אמיתי, אבל היא חייבת להיבנות על ידי מומחית כמו מיטל כדורי הנטורופתית. דיאטה מהאינטרנט לא תשפיע על דבר מלבד הרעב שלכם במקרה הטוב, ותפגע בכם במקרה הרע.

מה כולל תפריט של דיאטה מהירה

תפריט של דיאטה מהירה משתנה בין כל אדם ואדם. כך למשל – במרבית הדיאטות, גם המהירות וגם הרפואיות, ימליצו לכם המומחים לצרוך מוצרי חלב עם אחוזי שומן נמוכים כדי לספק לעצמכם את מנת החלבון היומית שלכם. אולם, אם מישהו אלרגי לחלב ומוצריו – הדיאטה שלו לא יכולה לכלול מוצרי חלב בעלי אחוזי שומן נמוכים, ואת מנת החלבון היומית שלו הוא יצטרך לצרוך ממקור אחר.

לכן דיאטה חייבת להיות מותאמת באופן אישי על ידי אשת מקצוע, כמו מיטל כדורי. תפריט של דיאטה מהירה יכלול ייצוג נכון לכל אבות המזון, תוך הבנה של הצרכים והיכולות של מי שעושה את הדיאטה. בנוסף, תפריט דיאטה מהירה הוא לא תפריט לדיאטה לטווח ארוך, ולכן אם רוצים לשמור על המשקל אליו הגעתם בסוף הדיאטה המהירה – יש לפנות למומחית לבנייה של דיאטה נוספת.

האם יש הבדל בין דיאטה לנשים ודיאטה לגברים

יש הבדל בין דיאטה של נשים לבין דיאטה של גברים. הסיבות לכך הן פיזיות – בעוד שגוף האישה עשיר יותר ברקמת שומן באופן טבעי, גופו של הגבר מכיל, באופן טבעי, יותר רקמת שריר. לכן כשגבר בונה דיאטה ואישה בונה דיאטה – יהיו לא מעט הבדלים בין הדיאטות.

דיאטה לנשים תשתנה גם בהתאם לצרכים של כל אישה בפני עצמה. כך למשל דיאטה של אישה שסובלת מסכרת לא תהיה דומה לדיאטה של אישה שמנסה להיפטר מקילוגרמים עודפים שהצטברו לה בזמן הריון. חשוב מאוד ליידע את מי שבונה לכם את הדיאטה בכל הצרכים והרצונות שלכם.

דיאטה לנשים ודיאטה לגברים יכללו פעילות גופנית בנוסף לשינויים בתפריט. בנוסף, חשוב מאוד לציין שדיאטה היא תהליך ארוך שיכול להמשך על פני שנים. זו הסיבה שכדאי לפנות למישהי שיכולה לעזור לכם לחשוב לטווח הרחוק, כמו מיטל כדורי, כדי שתוכלו להישאר בגזרה ובמצב בריאותי טוב.

למה חשוב לשים לב כשבונים דיאטה

כאשר בונים דיאטה חשוב מאוד לשים לב שהדיאטה תואמת את היכולות המנטליות שלכם. כך למשל אם תחליטו שבדיאטה שלכם אין שוקולד בכלל, אבל שוקולד הוא מה שעוזר לכם לסיים גם את הימים הכי קשוחים בטעם מתוק – אתם תישברו מהר מאוד ולא תצליחו לעמוד ביעדים שלכם.

בנוסף, כשבונים דיאטה חשוב לזכור שגם אם היא תעזור לכם לשפר את הגזרה או את המצב הבריאותי שלכם – אתם חייבים לדבוק בה גם אחרי שהגעתם ליעד שהצבתם לעצמכם. הדיאטה היא לא רק כלי לשיפור הגוף אלא גם כלי חשוב לתחזוקה שלו, כמו שנטורופתית כמו מיטל כדורי תוכל להסביר לכם.

עוד דבר שחשוב לשים אליו לב כשבונים דיאטה הוא שהדיאטה מותאמת לכם באופן אישי על ידי איש או אשת מקצוע מוסמכים. לכולם יש את החבר או החברה שקוראים את מדור הבריאות ויודעים מתי טוב לאכול חלבון ומתי פחמימות הן הפתרון – אבל אין תחליף לעצה של מי שלמד את התחום היטב

.

מיטל כדורי נטורופטית

מיטל כדורי היא נטורופתית שסיימה את ההכשרה שלה בהצטיינות במכללה המובילה בארץ ללימודי רפואה משלימה – מכללת רידמן. מיטל חזרה למכללת רידמן בתור ראש פרויקט קידום הבריאות במכללה.

מיטל כדורי הייתה גם האחראית מטעם עיריית נתניה על ההזנה בצהרונים בעיר, וכיום היא בעלת רשת של קליניקות. בקליניקות מסייעת מיטל לעשרות ישראלים וישראליות על ידי בנייה של דיאטה מותאמת אישית לפי הצרכים, היכולות והרצונות שלהם – על פי עקרונות הנטורופתיה.

דיאטה נטורופתית

בשביל להבין מה היא דיאטה נטורופתית, ראשית נצטרך להסביר מה זה נטורופתיה בכלל. ובכן, נטורופתיה היא דרך רפואה שיסודותיה מגיעים עד שחר האנושות וראשית הרפואה. הנטורופתיה נותנת מקום לגוף לשקם את עצמו ומספקת לו את החומרים הדרושים לכך באמצעות הקפדה על המזון והשתייה שאנחנו מכניסים לגוף שלנו.

כך שלמעשה, דיאטה נטורופתית היא בנייה של תפריט שמכיל את כל החומרים שהגוף זקוק להם כדי להביא את עצמו לתפקוד תקין ככל האפשר, ולשמר את התפקוד הזה. כמו שניתן לראות, נטורופתיה היא טבעית, ויחד עם זאת מאוד מתוכננת ומוקפדת. זו הסיבה שכדי לקבל פתרון נטורופתי חייבים לפנות לנטורופתית מקצועית ומוסמכת כמו מיטל כדורי.

דיאטה מהירה נטורופתית

כמו שכבר אמרנו, דיאטה מהירה היא קיימת ואפשרית. גם דיאטה מהירה נטורופתית היא קיימת, והיא אף מומלצת יותר מפני שהיא לא כוללת שימוש בתרופות או חומרים כימיים שאולי מזרזים את תהליכי הדיאטה אך עשויים לפגוע בגוף.

דיאטה מהירה נטורופתית יכולה לעזור לכם לשקם את מצבכם הבריאותי או להגיע לגזרה או משקל שאתן ואתם חולמים עליו. כדי לבנות לעצמכם דיאטה מהירה נטורופתית עליכם לפנות לנטורופתית מוסמכת כמו מיטל כדורי שתשתמש בידע שלה בשביל לעזור לכם.

חשוב מאוד להזכיר שגם דיאטה מהירה נטורופתית, כמו דיאטה מהירה שאינה נטורופתית היא אורח חיים שיש לשמור עליו לפרק זמן מוגבל. על מנת לשמור על המצב הבריאותי או הגזרה האידאלית שהגעתם אליה הודות לדיאטה המהירה הנטורופתית – עליכם לבנות דיאטה נוספת.

סיכום

לסיכום, דיאטה מהירה היא לא מיתוס או המצאה. ניתן להגיע לתוצאות מרשימות במהירות באמצעות דיאטה, אולם הדבר אפשרי אך ורק בתנאי שהדיאטה מפוקחת ונבנתה באופן אישי עבורכן ועבורכם.

כדי להגיע לתוצאות מרשימות ולשמר אותן לאחר מכן יש לפנות למומחית שתקיים אתכם ראיון ותראה אתכם כבני אדם. דיאטה מהירה מותאמת אישית היא פתרון נהדר אותו ניתן לקבל אצל דיאטן מומחה או נטורופתית כמו מיטל כדורי. 

bottom of page